Technologia

Manufacturing & Technology

Technologia produkcji


Zorientowanie na Klienta stanowiące zadanie priorytetowe w firmie MATECS jest gwarancją idealnych rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy. Jest ono równocześnie czynnikiem decydującym o jego zadowoleniu. Firma MATECS nastawiona jest przede wszystkim na realizację wymogów stawianych przez nabywców. Swoją wszechstronność oraz profesjonalizm udowadnia każdego dnia znajdując satysfakcjonujące rozwiązania dla nietypowych rozwiązań otrzymanych od Klienta.
Technologia produkcji

Formowanie wtryskowe


Maszyny takich firm, jak ARBURG oraz ENGEL umożliwiają uzyskanie siły ścisku od 400 kN do 3.500 kN. Firma MATECS jest gotowa na poszukiwanie rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Technologia tzw "overmolding", czyli obtrysk tworzywem metalowych insertów, czy integracja kilku elementów wraz z obróbką i montażem znajdują zastosowanie przy wielu aplikacjach dedykowanych dla naszych odbiorców.

Kompleksowe rozwiązania

Montaż półproduktów


Grono wykwalifikowanych montażystów, wyspecjalizowanych zarówno w 100% kontroli jak i w montażu wieloelementowych produktów z tworzyw sztucznych powoduje, że firma Matecs jest w stanie przyjąć do realizacji nie tylko produkcje elementów, ale również ich późniejszy montaż.

Wyroby są pakowane zgodnie z wymaganiami Klientów (np. dedykowane instrukcje pakowania, opakowanie zwrotne, rotujące opakowania systemu Kanban).

parallax background
Technologia produkcji

Produkcja włóknin izolacyjnych
na bazie włókien szklanych.


Technologia produkcji

Produkcja włóknin izolacyjnych na bazie włókna szklanegoNajważniejszym oczekiwaniem i życzeniem większości ludzi staje się z upływem czasu możliwość oszczędności energii przy zachowaniu wysokich standardów życia. Poszukiwanie inteligentnych rozwiązań w tym zakresie spowodowane jest obecnie przede wszystkim postępującą zmianą naszego klimatu, jak również ubożeniem zasobów surowcowych.

MATECS produkuje włókninę oraz materiały, które umożliwiają otrzymanie odpowiedniej izolacji cieplnej, a przede wszystkim uzyskanie bardzo dobrego bilansu energetycznego. Zaletą materiałów izolacyjnych marki GLAX®, wytwarzanych na bazie włókna szklanego jest ponadto niska wartość emisji substancji szkodliwych przy wysokich temperaturach. Pozwala to firmie MATECS na uzyskanie certyfikatu LGA.
 
Technologia produkcji

Produkcja półproduktów materiałów kompozytowychMateriały termoutwardzalne
GLAX® Powder Mat jest półproduktem z włókien szklanych z dodatkiem żywicy fenolowej w postaci stałej, które są dostarczane w postaci włóknistej maty i mogą być przekształcane oraz formowane za pomocą ciepła i nacisku do postaci termoutwardzalnego produktu finalnego.

Materiały termoplastyczne
Drugą kategorią półproduktów są materiały na bazie włókna szklanego z dodatkiem polipropylenu w postaci stałej bądź włóknistej, które również mogą być przekształcane i formowane w kształty 3D za pomocą ciepła i nacisku. Materiał ten zaliczany jest do grupy tzw. LWRT (Light Weight Reinforced Thermoplastics). Materiały z rodziny GLAX zostały stworzone i opatentowane przez firmę MATECS, która jest ich jedynym producentem.